Coffe @coffe_info

Çdo gjë që duhet të bëjmë, duket se dyhet ta bëjmë pasi të pimë kafenë 🍮

Coffe photos and videos

2 weeks ago

Its coffe time 😍

350
3 weeks ago

Ja pse Duhet te pini kafe 😍🍮

450
4 weeks ago

😍🍮

340
4 weeks ago

Coffe 😍🍮

290
4 weeks ago

Caffeine 😍🍮

320
5 weeks ago

😍😍 coffee 🍮

290
last month

Acid malik - mendoni dardha dhe mollë të gjelbër. Formuar nga frymëmarrja qelizore, acidi malik është atje që nga fillimi dhe jep një kripë dhe aciditet më të vazhdueshëm. E shijshme! Shumica e kafeve me shije frute, të mbushura do të kenë acid malik për të falënderuar për këtë.

200
last month

Moka 😍🍮

240
last month

good days Start whith Coffe 😍🍮

401
last month

Acidi i Kafes #pavincaffealbania Acid citrik Shije më e shquar e acidit në kafe sepse është shija e limoneve. Ky shije zvogëlohet pasi niveli i pjekjes bëhet më i errët.

291
last month

Pavin caffe 🍮😍

812
last month

Kafe dhe Acid Teoria thotë se kafeina është acid dhe si rezultat mund të dëmtojë rreshtimin e stomakut tuaj dhe madje edhe të dëmtojë zorrët. Supozohet të bëjë kushte si zbaticë acid dhe urth më keq. Por, nuk ka shumë shkenca që mbështet këtë teori. E vërteta duket të jetë pothuajse e kundërta. Kafja nuk është aspak acide dhe ka një PH prej 5, që është më pak acid, sesa birrë, domate dhe lëng portokalli. (përfshirë shkallën ph. ) Njerëz të tjerë venë re se kafja e zezë është po aq acidike sa një banane ose karrota! Një pjesë e problemit mund të vijë nga fakti se shija e shumë varieteteve të kafesë përshkruhet si acid. Por ky përshkrim zbatohet vetëm për shijen e fasuleve ose të grindjeve dhe jo te përbërjet kimike në to. Dhe kështu në seksionin e ardhshëm, unë do të diskutoj acidet kryesore që janë në kafe. 👍

330
last month

😍😍🍮

350
last month

Coffe evoluzione 😍🍮

170
last month

Dallimi në shije dhe përgatitja e ekspresit Kur përgatitni ekspresin me dy lloje të fasule kafeje, dallimi tashmë mund të shihet nga bluarja. Për grimcimin e fortë, më të hollë do të kërkohet meqë përmban dritha më të forta. Eshtra e bërë me Robusta do të jetë më e plotë me krem të trashë dhe do të paraqesë një shije më të hidhur dhe të fortë. Eshtrat me arabikën konsiderohen më shumë të vlefshme sepse do të kenë një shije të ëmbël dhe të hidhur në një butë dhe të këndshëm dhe paksa acid, por me aromë, e cila do të lërë shije të këndshme edhe pas kafesë.🍮😍 #pavincaffealbania

1332
last month

A ke menduar ndonjëherë: Ndoshta është kafeja e varur nga unë? 😂😂🍮😍😍

291
last month

Coffe Station 😂😂😍😍🍮🍮

290
last month

😍😍🍮🍮Coffe station

260
200
last month

😍🍮

240
last month

😍😍🍮 #pavincaffealbania

250
last month

Cilat janë blends? Çdo kompani e mirë kafeje specialiteti do të shfaqë disa "Blends Speciale". Ata do të kenë emra të dashuroj, ekzotikë ose madje edhe të shokuar si Kona Blend Fancy, ose Ozark Mountain Fog Lifter. Këto janë thjesht raste kur dikush në një kohë ose në një tjetër mendonte se një varietal i veçantë do të shijonte vërtet të mirë të përzier ose të përzier me një ose më shumë varietale të tjera! (Eshtra ime e preferuar është një përzierje e 4 kafeve të ndryshme! ) Thjeshtë e thjeshtë, apo jo? Epo, po dhe jo. Shumë kohë dhe energji janë shpenzuar dhe libra janë shkruar mbi artin dhe shkencën e përzierjes, me qëllimin e vetëm për të krijuar një shpikje që është shumë më mirë në kupë sesa shuma e pjesëve të saj.

240
last month

Çfarë është kafe specialiteti? Si një fëmijë, ju mund të mbani mend shumë arsye emocionuese për të ngritur në mëngjes. Për disa, ndoshta kjo sjell kujtime si imi, me mirësi të pastër dhe të thjeshtë që erdhi nga dashuria e një tjetri, si mëngjesi i gatuar i gjysheve të gjysheve të gatuar. Aromë tantalizing e proshutë të tymosur dhe biskota të freskëta të pjekura që kalonin nëpër shtëpi e bënë absolutisht të pamundur të qëndronte në shtrat! Kur isha vetëm një djalë, kishte një aromë tjetër që kapi vëmendjen time gjatë ribashkimeve tona familjare në fermë. U bë e njohur dhe shumë e dashur, madje edhe para se të kisha kënaqësinë e testimit të shijes së burimit mistik. Natyrisht, po flas për aromën e pasur të kafesë së freskët që gjithmonë dukej sikur krijon një buçimë të tillë rreth shtëpisë gjëja e parë në mëngjes. Në ditët e sotme, aroma e pasur, aromë me aromë e kafesë të freskët, e ndjekur nga aroma qiellore e kafesë së freskët, mbeten të preferuarat e mija personale, pikërisht këtu në kuzhinën time ...😍😍🍮

220
last month

Arabica dhe Robusta: Arabica dhe Robusta fasule janë llojet më të njohura të kafesë të rritur komercialisht për konsum. Robustas janë bimë të përzemërt që rriten në lartësi më të ulëta. Ata janë shumë më të lartë në përmbajtjen e kafeinës dhe përdoren kryesisht për kafe të klasës komerciale që do të gjeni në dyqanet e ushqimeve dhe komoditeteve. Arabicas janë rritur lartë (zakonisht 3000 këmbë dhe lart ) me një gamë shumë më të gjerë shije dhe, në varësi të trajtimit, janë konsideruar të jenë shumë më të mirë në cilësi. Shumica e kafeneve të specializuara përdorin ekskluzivisht fasule Arabica me përjashtim të mundshëm të shtimit të Robustas në disa blends ekspres. Pra, me këtë në mendje, shihni se kafja më e mirë në botë është arabica. Kjo kafe e mahnitshme mund të gjendet në rajonet malore në rritje në të gjithë botën brenda 1000 miljeve të ekuatorit. #pavincaffe #pavincaffekosovo #pavincaffee #pavincaffeitaly #pavincaffè #pavincaffekosov #pavincaffe1950 #pavincaffecz #pavincaffecanada #pavincaffealways #pavincaffealbania #pavincaffé1950 #pavincaffe ☕️ #pavincaffekosovo ☕️ #pavincaffekosova #pavincaffepolska #pavincaffeontario

170
last month

😍😍🍮

231
last month

Kafja është e mirë për mëlçinë, veçanërisht nëse pini alkool: në këtë rast provimi vjen nga një studim që ka ekzaminuar 125 mijë njerëz, duke ardhur në përfundimin se ata që pijnë të paktën një filxhan kafe në ditë kanë 20% të mundësisë të prekjes nga cirroza e mëlçisë, e cila është patologjia tipike e atyre që konsumojnë alkool të tepërt.

210
last month

Buongiorno ☀️🍮

181
last month

😍😍Wooow #pavincaffealbania

320
last month

🤔😍🍮🍮

230
last month

Good day start with coffee 😍🍮 #pavincaffealbania

270
last month

😍😍🍮

200
last month

😍🍮

220
April 2019

😍😍🍮

310
April 2019

Latte art 😍😍🍮

210
Load More ↓