Libri.i.Dashuris @libri.i.dashuris

Lumturia eshte, te kesh qiellin dhe te duash vetem nje Yll... ❤

Libri.i.Dashuris photos and videos

6 hours ago

As dashuria nuk është një kafaz, as liria nuk është të jesh vetëm. Dashuria është liria për të fluturuar në shoqëri dhe të lësh të lirë pa robëruar.

770
2 days ago

Kam harruar zerin tend, por mbaj mend cdo gje qe me the...!

900
3 days ago

E keni vrarë mendjen ndonjëherë se sa shumë njerëz ju vënë re ? Por ju nuk i vini re ata, sepse jeni tepër të zënë duke vënë re dikë tjetër, që juve kurrë nuk do t'ju vërë re.

810
6 days ago

Nuk kërkoj dikë që të më shërojë. Kërkoj dikë që të mos më plagosi më.

870
1 weeks ago

Të gjithë ata që kërkojnë dashurinë, kthehen me duar bosh, miku im. Dashuria të kërkon. Të përzgjedh. Ndodh. Nuk është si të kërkosh punë. Dashuria ndodh, duhet veçse të jesh gati. Dhe nuk hyjnë në punë parfumet apo veshjet më të mira. Duhet që dy çelësa të hapin të njëjtën portë dhe dy shpirtra të hyjnë si në vendin më të bukur në botë.

690
1 weeks ago

Mezi pres të fle, të ëndërroj, të zgjohem dhe të të dashuroj ty në mëngjes.

700
2 weeks ago

A më dashuron aq sa mund të jem i dobët me ty? Çdo njeri dashuron forcën, por a më dashuron ti për dobësinë time ? Kjo është sprova e vërtetë.

1150
2 weeks ago

Ti nuk e di, por fshehtas ne e shpëtojmë njeri-tjetrin...nga jeta, nga dashuria, nga gjithçka. Shpirti im dhe shpirti yt janë njësoj.

960
2 weeks ago

Ndoshta kishte te meta, me mijera te tilla. Por eshte e vetmja qe arrin te nxirre nje buzeqeshje nga une ne momentet kur une ndihem i merzitur, kur une nuk dua te flas me askend. Ajo eshte aty duke kembengulur, pa u dorezuar.❤❤

1050
2 weeks ago

- Ajo me buzeqeshte, kupton? Dhe kjo mjaftonte qe une te ndihem i lumtur dhe dita ime te zbukurohej. ❤k❤

780
3 weeks ago

Me ler te te mbys me ndjenja, te bej te ndiesh qiellin nen kembe. Kam aq dashuri per ty sa po te konvertohej ne uje do permbytej universi ❤K❤

820
3 weeks ago

“Me disa persona do të shkoja deri në fund të botës, t'i lija atje, e të mos i merrja më me vete.”

1000
3 weeks ago

Njerezit gjejne kohe per ata qe duan. U shkruajne dhe u kthejne pergjigje atyre qe duan. Kurre mos i beso dikujt qe thote qe ka qene shume i/e ngarkuar. Nese do te donin te ishin me ty, do te ishin. Pa justifikime !

1170
3 weeks ago

-Shikoje detin sa i qete qe eshte ? A nuk eshte nje mrekulli? Nje qetesi qe te mbush me fryme , te jep qetesi ne shpirt dhe te ben te ndihesh i gjalle . Por si mund te jete nje shpirt i gjalle nese brenda meje ska mbetur asgje e shume se sa nje kufome e gjalle qe ecen mbi toke .

730
3 weeks ago

Jeta eshte nje piano……dhe ti je pianisti i saj, keshtu qe perpiqu te krijosh melodin me te bukur te jetes tende

810
last month

Nuk llastohet femija nga dashuria e prindit jo... Nuk i ben dem femijes perkujdesja dhe perkushtimi. Nuk e bejne ate me vese puthjet dhe perqafimet e babait ❤ ❤ ❤ Perkundrazi e bejne njeri me te mire dhe me te dashur, femije me te lumtur dhe me te qete ❤ ❤ ❤ E kush mendon ndryshe eshte me mire te heshte para nje prindi qe perkedhel krijesen e tij!!

970
last month

Takohemi perseri. Ne ate vend te bukur takohemi perseri aty ku qesha un aty buzeqeshe dhe ti aty ku u takova per here te pare me ty ku te putha un u puthem te dy aty ku ne heshtje u thane disa fjale ku hodhem themelet hapat dal nga dale ku ne zemrat tona rrahjet i degjuam puthjet perqafimet per here te pare provuam ne vendet ku ecem rrugicat ku shetitem ku me ankth shpirteror njeri tjetrin pritem aty ku nejtem bashke ku pime dhe kafene ku djelli ndricoi fort largoj nga qelli rene ku rrezet e henes naten kan ndricuar ashtu si un dhe ti ne stol te perqafuar ne ate vend te bukur ku kujtimet lame me lotet ne per faqe fjalen te dua e thame te pres aty te lutem a do vishe aty ku e lame ta nisim serish aty ku paraisen e ndjeva percudi ne ate vend bashke takohemi perseri.

730
last month

E Deshi..... E kishte dashur ne menyren qe ende nuk di ta shpjegoj me fjale. Por, sot cuditerisht, sot i pa gjerat me kthjelltesi. Imazhi tij qe i delte perpara syve cdo mengjes sapo zgjohej, nuk ishte me. Teksa degjonte kengen e tij te preferuar, nuk i erdhen ndermend kujtimet e kohes se kaluar me te. Teksa endej ne dhome pa asnje aryse, mendimet nuk e lidhin me me te, as celularin nuk e perfillte me. Ishte hera pare qe e preku, dhe nuk ndjeu nevojen te shihte dicka te shkruar prej tij. Nuk ndjeu asgje : As dhimbje , as mall, as nostalgji , as munges....Thjeshte peshperiti : " Do ta kisha dashur shume".

730
last month

Nese ecen me personin e duhur, çdo rruge te çon drejt lumturise !!

750
last month

-Gjëja më e bukur që mund të dëgjoj është.☺ Kur ajo më thot dua të jem vetëm e jotja.💏 Pran teje ndihem si një princesh..👑 "Ti Je jet për mua."😍💟

960
last month

Perqafimi eshte mjaft domethenes, nuk ka nevoje per fjale , sepse ngrohtesia e nje perqafimi te thote ; " Me mori malli" , "Te kam xhan " , "Te prisja" ... "Une jam ketu , me ty " ...

950
last month

Floket i ishin zbardhur 😟 Rrudhat i kishin mbludhuar fytyren 😪 Kishin kaluar shume vite dhe akoma e donte 😭 Po po e donte 😭😭

940
April 2019

Te cmendur per njeri tjetrin. Te afte per te bere gjithcka.Te dashuruar... <3

900
April 2019

Dikush me tha : Pse e dashuron kaq shume kur e di se nuk do mund te jesh me te . U pergjigja : Po ti pse merr fryme kur e di se nje dite do te vdesesh...?? <3

760
April 2019

-Un betohem qe do t'ndihmoj ta duash jeten,do t trajtoj gjithmon me brishtesi dhe do t kem durimin q dashuria kerkon,do flas kur fjalet nevojiten dhe do ndajm bashk heshtjen kur ato s'jan te nevojshme;do te jetoj ne ngrohtesin e zemres tende dhe do e quaj gjithmon shtepi . -Un betohem qe do te dua n t gjitha menyrat,tani dhe pergjithmon.Premtoj qe s'do te harroj kurre q kjo esht nga ato dashuri q vijne 1 her n jet.Betohem q do t dua dhe cfaredo qofshin sfidat q mund t na ndajn ,ne gjithmon do e gjejm rrugen drejt njeri tjetrit. <3

730
April 2019

- " Nuk ka gje me te bukur ne jete se te gjesh nje njeri qe te lexon ty pa shkronja dhe te kupton ty pa fjale "...!!

740
April 2019

-Ajo ishte e vetmja rreze drite⚡ ne jeten e tij te zymte...🌑 Ajo i dha jete asaj bote bardhe e zi ne te cilen ai ishte i zhytur... E beri te besonte ne fjalen magjike "dashuri"❤ dhe i riktheu buzqeshjen..😁 Ajo u be vete jeta per te...😍

940
April 2019

Femra qe nevrikoset cdo minut me ty.. >_< -Nuk mund te rri asnje minut pa ty.. :-/ :* -Kuptoje ajo te do me gjithe shpirte.. ^_^

870
April 2019

Dhe unë s'mund të të premtoj për të nesërmen por nëse e nesërmja vjen,të premtoj se do të dua më shumë se sot.❤K❤

730
April 2019

Kur bie ne dashuri ndjen se ke disa flutura n stomak sikur fillon e fluturon nga dashuria sikur ke gjithe boten n duart e tua 🦋🦋🦋🌏🌏🌍❤❤❤❣❣💝💝💌💌 🌃🌃

960
April 2019

Ai eshte pika ime e dobet. Dorezohem para tij;jam e tij. E dua,me cmend, e adhuroj, me ben te dridhem,te lexoj mesazhet qe me dergon mijera here teksa e mendoj. Ai eshte dashuria ime;e para ,ajo unikja,ajo e paharrueshmja..ai eshte imi,ai me perket;une i perkas atij. Ai eshte dashuri,i gjithi dashuri. <3

960
April 2019

1690
April 2019

Ai eshte kaq i adhurueshem ^_^ sa fjalet do te ishin te teperta... <3

960
April 2019

Ti qendro ketu dhe me perqafo fort, per te tjerat mendojme me vone. ❤

830
April 2019

Jam me ty. Jam me ty kur zgjohesh ne mengjes dhe pershkohesh nga zbrazetia e dhomes sone. Me ty kur je i lodhur te çohesh e duhet te nisesh nje dite te re, kesaj radhe pa ndjesine e sigurt se te perkas,se te mendoj, kesaj radhe pa boten tone. Jam me ty edhe kur je mes turmash te medha, te njerezve te vetmuar e pa drejtim, njerez qe monotonia e jetes u rendon çdo hap, u vjedh dhe nje dite. Jam me ty zemer, edhe kur ndodhesh ne nje dhome te zhurmshme, plot jete qe rrjedh ne ajer dhe ne çastet kur per ty jeta ndal. Kur buzeqesh, kur flet, kur ke ftohte... Kur kujton, kur trishtohesh, jam me ty. Per mua ora kalon dhe neper akrepa qendron vetem ti. Ne çdo tik-tak, ne çdo pike shiu, ne çdo hap e ne çdo lot jam me ty. Mes figurinash pa kuptim qe shoh permes ekranesh e tingujsh muzikore,ne cdo pjese te tyren te gjej ty. Qofte ne fjale, rreshta,libra.. ne heshtje dhe çaste. Ti ke mbuluar çdo hapesire e njekohesisht me ke dhuruar mijera hapesira qe jane veç tonat. Te pikturoj kur mbyll syte e parafytyroj si ndryshojne tiparet e tua ndaj marrezirave te vogla te jetes, si keto marrezi qe na ndodhin dhe neve, e sesi humbasim pak nga 'ne' ne secilen prej tyre. Jam me ty dhe kur te zgjohem e te ndjej se 'ne' s’eshte me. Jam me ty..s’di, s’dua, s’njoh menyre tjeter te qenuri perveç kesaj. Jam me ty deri ne perjetesi sepse TE DUA!!! <3❤❤❤

620
Load More ↓